00:00:00 / 00:00:00
Persoonlijkheden / Alle persoonlijkheden / Richard Strauss
Richard Strauss
°1864 - †1949
Video's
Halve finale 2014: Anna Gorbachyova
Zondag 18 mei 2014 Flagey/Studio 4 Wolfgang Amadeus Mozart : Al destin, che la minaccia (Mitridate, Re di Ponto) Mikaël Tariverdiev : 15 Boys Richard Strauss : An die Nacht (Sechs Lieder op. 68) Francis Poulenc : La Dame d'André (Fiançailles pour rire FP 101) Francis Poulenc : Il vole (Fiançailles pour rire FP 101) Francis Poulenc : Fleurs (Fiançailles pour rire FP 101) Georg Friedrich Haendel : Tu solcasti il mare infido Solist : Anna Gorbachyova Pianobegeleider : Philippe Riga
De detailpagina bekijken
Halve finale 2014: Jodie Devos
Zondag 18 mei 2014 Flagey/Studio 4 Ludwig van Beethoven : Erzittre, Erde - Preist des Erlösers Güte (Christus am Ölberge op. 85 ) Wolfgang Amadeus Mozart : Da schlägt die Abschiedstunde (Der Schauspieldirektor) Richard Strauss : Ich schwebe (Fünf Lieder op. 48) Richard Strauss : Kling! (Fünf Lieder op. 48) Claude Debussy : Apparition Giuseppe Verdi : Gualtier Maldè - Caro nome (Rigoletto) Jacques Offenbach : Les oiseaux dans la charmille (Les Contes d'Hoffmann) Solist : Jodie Devos Pianobegeleider : Daniel Thonnard
De detailpagina bekijken
Halve finale 2014 : Hyesang Park
Zondag 18 mei 2014 Flagey/Studio 4 Henry Purcell : Music for a while Richard Strauss : Ich trage meine Minne (Fünf Lieder op. 32) Sergey Rachmaninov : Ne poy, krasavitsa, pri mne (Oh, never sing to me again) (Six songs op. 4) Fernando Obradors : Chiquitita la novia Giacomo Puccini : Quando m'en vo (La Bohème) Isang Yun : Gopunguisang Gaetano Donizetti : Quel guardo il cavaliere - So anch'io la virtù magica (Don Pasquale) Solist : Hyesang Park Pianobegeleider : Hyoungjin Park
De detailpagina bekijken
Halve finale 2014: Anna Pardo Canedo
Maandag 19 mei 2014 Flagey/Studio 4 Georg Friedrich Haendel : Tornami a vagheggiar (Alcina) Gerónimo Giménez : Me llaman la primorosa (El barbero de Sevilla) Wolfgang Amadeus Mozart : Bester Jüngling (Der Schauspieldirektor) Richard Strauss : Amor (G) (Sechs Lieder op. 68) Carl Maria von Weber : Einst träumte meiner sel'gen Base - Trübe Augen (Der Freischütz) Johann Strauss : Spiel ich die Unschuld vom Lande (Die Fledermaus) Solist : Anna Pardo Canedo Pianobegeleider : Ángel Cabrera
De detailpagina bekijken
Halve finale 2014: Bomi Lee
Maandag 19 mei 2014 Flagey/Studio 4 Felix Mendelssohn : Höre, Israël (Elias op. 70 ) Léo Delibes : Les filles de Cadix Richard Strauss : Morgen (G) (Vier Lieder op. 27) Giacomo Puccini : Sì, mi chiamano Mimì (La Bohème) Ruggiero Leoncavallo : Qual fiamma avea nel guardo - Stridono lassù (I Pagliacci) Solist : Bomi Lee Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2014: Seung Jick Kim
Dinsdag 20 mei 2014 Flagey/Studio 4 Henri Duparc : Chanson triste (Es) Wolfgang Amadeus Mozart : Amici miei dopo eccessi - Il mio tesoro intanto (Don Giovanni) Giacomo Meyerbeer : Pays merveilleux - O, paradis sorti de l'onde (L'Africaine) Richard Strauss : Heimliche Aufforderung (Vier Lieder op. 27) Georges Bizet : La fleur que tu m'avais jetée (Carmen) Ottorino Respighi : Nebbie Landon Ronald : Prelude (A cycle of life ) Solist : Seung Jick Kim Pianobegeleider : Hyoungjin Park
De detailpagina bekijken
Halve finale 2014: Daniela Gerstenmeyer
Dinsdag 20 mei 2014 Flagey/Studio 4 Wolfgang Amadeus Mozart : Ah, lo previdi KV 272 (Concert Aria's) Richard Strauss : Hat gesagt - bleibt's nicht dabei (Vier Lieder op. 36) Franz Schubert : Nacht und Träume op. 43/2 D 827 Georges Bizet : C'est des contrebandiers - Je dis que rien ne m'épouvante (Carmen) Solist : Daniela Gerstenmeyer Pianobegeleider : Nino Pavlenichvili
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Jodie Devos
Woensdag 28 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Joseph Haydn : Es bringe die Erde Gras hervor - Nun beut die Flur (Die Schöpfung Hob. XXI:2) Wolfgang Amadeus Mozart : Vorrei spiergarvi, oh Dio KV 418 (Concert Aria's) Gaetano Donizetti : Ah tardai troppo - O luce di quest'anima (Linda di Chamounix) Richard Strauss : Amor (G) (Sechs Lieder op. 68) Leonard Bernstein : Glitter and be gay (Candide) Solist : Jodie Devos Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Hyesang Park
Donderdag 29 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Richard Strauss : Ständchen (Sechs Lieder op. 17) Vincenzo Bellini : Care Compagne, teneri amici - Come per me sereno - Sovra il sen la man mi posa (La Sonnambula) Jules Massenet : Suis-je gentille ainsi ? - Je marche sur tous les chemins - Obéissons - Profitons bien de la jeunesse (Manon) Giuseppe Verdi : È strano – Ah, fors’è lui – Follie ! Follie ! – Sempre libera (La Traviata) Solist : Hyesang Park Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Sumi Hwang
Vrijdag 30 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Gaetano Donizetti : Quel guardo il cavaliere - So anch'io la virtù magica (Don Pasquale) Alban Berg : Die Nachtigall (7 frühe Lieder) Giacomo Puccini : Signore ascolta (Turandot) Gustave Charpentier : Depuis le jour (Louise) Richard Strauss : Im Abendrot (Vier letzte Lieder) Solist : Sumi Hwang Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Seung Jick Kim
Zaterdag 31 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Richard Strauss : Allerseelen (Es) (Acht Lieder aus letzte Blätter op. 10) Giacomo Puccini : Che gelida manina (La Bohème) Sergey Rachmaninov : Ne poy, krasavitsa, pri mne (Oh, never sing to me again) (Six songs op. 4) Charles Gounod : Quel trouble - Salut, demeure chaste et pure (Faust) Giuseppe Verdi : Ingemisco (Requiem) Solist : Seung Jick Kim Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Yan Levionnois - recital
Vrijdag 19 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 2 in d BWV 1008) Johann Sebastian Bach : Allemande (Suite n. 2 in d BWV 1008) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 2 in d BWV 1008) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Gabriel Fauré : Vlinder op. 77 Richard Strauss : Sonate in F op. 6 Allegro con brio | Andante ma non troppo | Allegro vivo Solist : Yan Levionnois Pianobegeleider : Anna Naretto
De detailpagina bekijken
Halve finale 2018: Germán Enrique Alcántara
Vrijdag 4 mei 2018 Flagey/Studio 4 Erich Korngold : Come away death (Songs of the clown op. 29) Gabriel Fauré : Les Berceaux in bes op. 23/1 Richard Wagner : Wie Todesahnung - O, du mein holder Abendstern (Tannhäuser) Richard Strauss : Heimliche Aufforderung (Vier Lieder op. 27) Miquel Ortega : Romance de la luna, luna Solist : Germán Enrique Alcántara Pianobegeleider : Knut Jacques
De detailpagina bekijken
Halve finale 2018: Sooyeon Lee
Vrijdag 4 mei 2018 Flagey/Studio 4 Georg Friedrich Haendel : Tornami a vagheggiar (Alcina) Gustav Mahler : Frühlingsmorgen (Lieder und Gesänge) Richard Strauss : Ich schwebe (Fünf Lieder op. 48) Wolfgang Amadeus Mozart : Ruhe sanft, mein holdes Leben (Zaïde) Richard Strauss : Die Wiener Herrn (Arabella) Solist : Sooyeon Lee Pianobegeleider : Daniel Blumenthal
De detailpagina bekijken
Halve finale 2018: Felicitas Frische
Vrijdag 4 mei 2018 Flagey/Studio 4 Franz Liszt : Oh ! quand je dors S 282 Franz Schubert : Die junge Nonne op. 43/1 D 828 Richard Strauss : September (Vier letzte Lieder) Wolfgang Amadeus Mozart : Porgi amor (Le Nozze di Figaro) Giacomo Puccini : Chi il bel sogno di Doretta (La Rondine) Solist : Felicitas Frische Pianobegeleider : Philippe Riga
De detailpagina bekijken
Halve finale 2018: Soo Yeon Lim
Vrijdag 4 mei 2018 Flagey/Studio 4 Wolfgang Amadeus Mozart : Giunse alfin il momento - Deh vieni, non tardar (Le Nozze di Figaro) Ernest Chausson : La cigale (Quatre mélodies op. 13) Richard Strauss : Grossmächtige Prinzessin - Noch glaub'ich ... Als ein Gott (Ariadne auf Naxos) Solist : Soo Yeon Lim Pianobegeleider : Thomas Hoppe
De detailpagina bekijken
Halve finale 2018: Yuriy Hadzetskyy
Zaterdag 5 mei 2018 Flagey/Studio 4 Wolfgang Amadeus Mozart : Rivolgete a lui lo sguardo KV 584 (Concert Aria's) Edvard Grieg : Hjertets melodier op. 5 To brune øjne | Du fatter ei bølgernes evige gang | Jeg elsker dig | Min tanke er et maegtigt fjeld Felix Mendelssohn : Es ist genug (Elias op. 70 ) Richard Strauss : Heimliche Aufforderung (Vier Lieder op. 27) Solist : Yuriy Hadzetskyy Pianobegeleider : Thomas Hoppe
De detailpagina bekijken
Halve finale 2018: Marianne Croux
Zaterdag 5 mei 2018 Flagey/Studio 4 Georg Friedrich Haendel : Il crudel m'abbandona - Ah! Spietato! (Amadigi) Ottorino Respighi : Crepuscolo (Deità silvane P 107) Nadia Boulanger : Soir d'hiver Richard Strauss : Geduld (Acht Gedichte aus Letzte Blätter op. 10) Hugo Wolf : Sagt, seid Ihr es, feiner Herr (Spanisches Liederbuch: Weltliche Lieder ) Solist : Marianne Croux Pianobegeleider : Florence Boissolle
De detailpagina bekijken
Halve finale 2018: George Ionut Vîrban
Zaterdag 5 mei 2018 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Deposuit potentes (Magnificat BWV 243) Wolfgang Amadeus Mozart : An Chloe KV 524 Wolfgang Amadeus Mozart : Il mio tesoro intanto (Don Giovanni) Jules Massenet : En fermant les yeux (Manon) Gaetano Donizetti : Una furtiva lagrima (L'elisir d'amore) Richard Strauss : Zueignung (C) (Acht Gedichte aus Letzte Blätter op. 10) Solist : George Ionut Vîrban Pianobegeleider : Andreiana Rosca-Geamana
De detailpagina bekijken
Audio
Halve finale 2008 : Bernadetta Grabias
Richard Strauss : Seien wir wieder gut
Halve finale 2008 : Tatiana Trenogina
Richard Strauss : Zueignung in C
Finale 1988 : Aga Winska
Richard Strauss : Zueignung in C (Acht Lieder aus letzte Blätter op. 10) (Symfonieorkest van de Munt, Sylvain Cambreling)
Finale 2000 : Karen Wierzba
Richard Strauss : Amor (OSM, Marc Soustrot)
Finale 1988 : Qilian Chen
Richard Strauss : Zueignung
Finale 1988 : Zoë Hwang
Richard Strauss : Ständchen n. 2 in F op. 17
Finale 1992 : Vera Bobrolubowa
Richard Strauss : September
Finale 1992 : Cristina Gallardo-Domas
Richard Strauss : Zueignung
Finale 1992 : Wendy Hoffman
Richard Strauss : Zueignung
Finale 1992 : Isabelle Kabatu
Richard Strauss : September
Finale 1992 : Regina Nathan
Richard Strauss : September
Finale 1992 : Young-Zoo Oh
Richard Strauss : Zueignung in C
Finale 1992 : Dorota Radomska
Richard Strauss : Zueignung in C
Finale 1992 : Catherine Vandevelde
Richard Strauss : September
Slotconcert zang 1992
Richard Strauss : Zueignung in C
Slotconcert zang 1992
Richard Strauss : September
Halve finale 2014: Anna Gorbachyova
Richard Strauss : An die Nacht (Sechs Lieder op. 68)
Halve finale 2014: Anna Pardo Canedo
Richard Strauss : Amor (G) (Sechs Lieder op. 68)
Halve finale 2014: Bomi Lee
Richard Strauss : Morgen (Vier Lieder op. 27)
Halve finale 2014: Daniela Gerstenmeyer
Richard Strauss : Hat gesagt - bleibt's nicht dabei (Vier Lieder op. 36)
Halve finale 2014 : Hyesang Park
Richard Strauss : Ich trage meine Minne (Fünf Lieder op. 32)
Finale 2014 : Hyesang Park
Richard Strauss : Ständchen (Sechs Lieder op. 17)
Finale 2014 : Jodie Devos
Richard Strauss : Amor (G) (Sechs Lieder op. 68)
Halve finale 2014: Jodie Devos
Richard Strauss : Ich schwebe (Fünf Lieder op. 48)
Richard Strauss : Kling! (Fünf Lieder op. 48)
Finale 2014 : Seung Jick Kim
Richard Strauss : Allerseelen (Acht Lieder aus letzte Blätter op. 10)
Halve finale 2014: Seung Jick Kim
Richard Strauss : Heimliche Aufforderung (Vier Lieder op. 27)
Finale 2014 : Sumi Hwang
Richard Strauss : Im Abendrot (Vier letzte Lieder)
Halve finale 2005 : Andreas Janke - recital
Richard Strauss : Sonate in Es op. 18
Halve finale 2017: Yan Levionnois - recital
Eerste ronde 2018 : Annika Schlicht
Eerste ronde 2018 : Alyssa Martin
Eerste ronde 2018 : Héloïse Mas
Eerste ronde 2018 : Sarah Théry
Eerste ronde 2018 : Dania El Zein
Halve finale 2018: Felicitas Frische
Halve finale 2018: Soo Yeon Lim
Halve finale 2018: Germán Enrique Alcántara
Halve finale 2018: Sooyeon Lee
Halve finale 2018: George Ionut Vîrban
Halve finale 2018: Marianne Croux
Halve finale 2018: Yuriy Hadzetskyy
Werken
ComponistWerk
Strauss RichardAllerseelen (Es)
Strauss RichardAls mir dein Lied erklang (Fis)
Strauss RichardAmor (G)
Strauss RichardAn die Nacht
Strauss RichardBefreit
Strauss RichardBeim Schlafengehen
Strauss RichardCäcilie (Es)
Strauss RichardDi rigori armato il seno
Strauss RichardDie Georgine
Strauss RichardDie Nacht
Strauss RichardDie Wiener Herrn
Strauss RichardEpheu
Strauss RichardGeduld
Strauss RichardGrossmächtige Prinzessin - Noch glaub'ich ... Als ein Gott
Strauss RichardHat gesagt - bleibt's nicht dabei
Strauss RichardHeimliche Aufforderung
Strauss RichardIch schwebe
Strauss RichardIch trage meine Minne
Strauss RichardIch woll't ein Sträusslein binden
Strauss RichardIm Abendrot
Strauss RichardKling!
Strauss RichardKornblumen
Strauss RichardLob des Leidens
Strauss RichardMir ist die Ehre widerfahren
Strauss RichardMohnblumen
Strauss RichardMorgen (G)
Strauss RichardRuhe, meine Seele!
Strauss RichardSäusle, liebe Myrte!
Strauss RichardSchlagende Herzen
Strauss RichardSchlechtes Wetter
Strauss RichardSehnsucht
Strauss RichardSein wir wieder gut
Strauss RichardSeptember
Strauss RichardSonate in Es op. 18
Strauss RichardSonate in F op. 6
Strauss RichardStändchen
Strauss RichardWie du warst
Strauss RichardWie schön ist doch die Musik
Strauss RichardWiegenlied
Strauss RichardZueignung (A)
Strauss RichardZueignung (C)
Shop
Français - Nederlands - English
In de website zoeken
Newsletter
Inloggen
Audio & video Viool 2019
Herbeluister of herbekijk de optredens van de kandidaten !
De cd's van de Wedstrijd
Online mediatheek
Audio, video's en foto's van 1951 tot 2019