00:00:00 / 00:00:00
Paul Goodwin
Paul Goodwin
Foto © Laurent FriobSluiten
Internet
°1956
Groot-Brittannië
Biografie
Paul Goodwin staat bekend om zijn historisch correcte interpretaties van muziek van alle tijden, zijn brede repertoire en zijn interesse in hedendaagse muziek. Hij heeft een grote passie voor het introduceren van een historische stijl binnen de traditionele orkestrale wereld en het creëren van ongebruikelijke en dynamische programma's. Hij is artistiek leider en dirigent van het Carmel Bach Festival in Californië. Hij werkt nauw samen met de Academy of Ancient Music en is regelmatig gastdirigent bij het Kammerorchester Basel en de Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken Kaiserslautern. Hij was de eerste gastdirigent van het Engels Chamber Orchestra gedurende zes jaar.

Paul Goodwin heeft een breed symfonisch repertoire en leidde orkesten zoals de BBC Philharmonic, het Halle Orchestra, het City of Birmingham Symphony Orchestra en het Scottish Chamber Orchestra. In de Verenigde Staten dirigeerde hij het Minnesota Orchestra, het National Symphony Orchestra Washington, het Seattle Symphony Orchestra, het Philadelphia Orchestra en het St. Paul Chamber Orchestra. In Europa heeft hij samengewerkt met de Belgische en de Spaanse Nationale Orkesten, de filharmonische orkesten van Rotterdam, Helsinki en Stockholm en de Bayerischer, Hessischer, NDR (Hannover) en MDR (Leipzig) Rundfunkorchesters.

Recente successen op het vlak van opera zijn Iphigénie en Tauride bij de Komische Oper Berlin, The Rape of Lucretia in het Teatro Real Madrid en Orlando in de Schotse Opera, na het eerdere succes bij Opera Australia.

Gedurende 11 jaar werkte Paul Goodwin nauw samen met de Academy of Ancient Music, met wie hij uitgebreid toerde en opnames maakte van de koormuziek van Schütz, Zaïde van Mozart en de muziek van John Tavener, in opdracht van de AAM. Drie van deze cd's werden genomineerd voor een Grammy (Verenigde Staten) en een Gramophone (Verenigd Koninkrijk). Hij was 6 jaar lang gastdirigent van het English Chamber Orchestra en werkte zo samen met artiesten als Kiri Te Kanawa, Joshua Bell, Maria João Pires, Mstislav Rostropovich en Magdalena Kozená. Hij nam cd's op van Strauss, Hartmann, Handels Riccardo Primo en Athalia, en de Nursery Suite van Elgar voor Harmonia Mundi.

Paul Goodwin wijdt zich ook aan educatieve projecten. Hij heeft samengewerkt met de Nationale Jeugdorkesten van Spanje en Nederland, evenals met de orkesten van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, het Royal College en de Royal Academy of Music in Londen.

In 2007 kreeg Paul Goodwin de Handel Ereprijs van de stad Halle overhandigd, als erkenning voor zijn uitzonderlijke verdiensten bij het uitvoeren van werken van Handel.
Copyright Vertaling (www.askonasholt.com)
Activiteiten
ActiviteitFunctie
Halve finale 2010 : Tae-Hyung Kim - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Andrejs Osokins - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Takashi Sato - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Hannes Minnaar - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Hitomi Maeyama - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Anna Petrova - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Yekwon Sunwoo - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Chetan Tierra - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Jong-Hai Park - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Da Sol Kim - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Yury Favorin - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Sofia Vasheruk - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Sean Kennard - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Veronika Böhmova - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Denis Kozhukhin - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Claire Huangci - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Evgeni Bozhanov - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Anna Volovitch - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Kyu Yeon Kim - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Christopher Falzone - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Olga Kozlova - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Marie Vermeulin - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Yunqing Zhou - concertoDirigent
Halve finale 2010 : Varvara Nepomnyashchaya - concertoDirigent
Halve finale piano 2010Dirigent
Halve finale 2009 : Soojin Han - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Ilian Gârnet - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Andrey Baranov - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Jaroslaw Nadrzycki - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Jiafeng Chen - concertoDirigent
Halve finale 2009 : Noah Bendix-Balgley - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Lorenzo Gatto - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Jing Zhang - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Jolente De Maeyer - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Jung Yoon Yang - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Ye-Eun Choi - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Vineta Sareika - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Ray Chen - concertoDirigent
Halve finale 2009 : Nikita Borisoglebsky - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Hyun-Su Shin - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Soyoung Yoon - concertoDirigent
Halve finale 2009 : Dalibor Karvay - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Solenne Païdassi - concerto Dirigent
Halve finale 2009 : Hrachya Avanesyan - concertoDirigent
Halve finale 2009 : Suyoen Kim - concertoDirigent
Halve finale 2009 : Mayu Kishima - concertoDirigent
Halve finale 2009 : Ji-yoon Park - concertoDirigent
Halve finale 2009 : Petteri Iivonen - concertoDirigent
Halve finale 2009 : Yuki Manuela Janke - concertoDirigent
Halve finale violon 2009Dirigent
Halve finale 2007 : Plamena Mangova - concertoDirigent
Halve finale 2007 : François Dumont - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Evgeny Brakhman - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Anna Vinnitskaya - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Zlata Chochieva - concerto Dirigent
Halve finale 2007 : Miyeon Lee - concerto Dirigent
Halve finale 2007 : Hong-Chun Youn - concerto Dirigent
Halve finale 2007 : Hisako Kawamura - concerto Dirigent
Halve finale 2007 : Arta Arnicane - concerto Dirigent
Halve finale 2007 : Julien Gernay - concerto Dirigent
Halve finale 2007 : Mariangela Vacatello - concerto Dirigent
Halve finale 2007 : Francesco Piemontesi - concerto Dirigent
Halve finale 2007 : Nikolaas Kende - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Liebrecht Vanbeckevoort - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Mu Ye Wu - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Lucas Blondeel - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Philippe Raskin - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Stanislav Khegay - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Sangyoung Kim - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Aiko Yajima - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Ilya Rashkovsky - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Hyo-Sun Lim - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Jae-Won Cheung - concertoDirigent
Halve finale 2007 : Vadym Kholodenko - concertoDirigent
Halve finale piano 2007Dirigent
Halve finale 2005 : Yossif Ivanov - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Yuki Manuela Janke - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Hyuk Yoo Kwun - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Alena Baeva - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Sergey Khachatryan - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Andreas Janke - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Oleg Kaskiv - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Vineta Sareika - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Dalibor Karvay - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Mikhail Ovrutsky - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Joanna Kamenarska-Rundberg - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Celeste Golden - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Keisuke Okazaki - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Liza Ferschtman - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Fanny Clamagirand - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Sayako Kusaka - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Saeka Matsuyama - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Kana Sugimura - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Zhijiong Wang - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Sophia Jaffe - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Kyoko Yonemoto - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Antal Szalai - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Clara-Jumi Kang - concertoDirigent
Halve finale 2005 : Dan Zhu - concertoDirigent
Halve finale viool 2005Dirigent
Finale 2004 : Talar DekrmanjianDirigent
Finale 2004 : Vladimir BaykovDirigent
Finale 2004 : Johannes SchendelDirigent
Finale 2004 : Lionel LhoteDirigent
Finale 2004 : Aile AsszonyiDirigent
Finale 2004 : Mary Elizabeth WilliamsDirigent
Finale 2004 : Aile AsszonyiDirigent
Finale 2004 : Hélène GuilmetteDirigent
Finale 2004 : Diana AxentiiDirigent
Finale 2004 : Shadi TorbeyDirigent
Finale 2004 : Sonn Hye-SooDirigent
Finale 2004 : Teodora GheorghiuDirigent
Finale zang 2004Dirigent
Halve finale 2000 : Mi-Soon Jang - barokDirigent
Halve finale 2000 : Veronica Reznikovskaya- barokDirigent
Halve finale 2000 : Akiko Hayashida - barokDirigent
Halve finale 2000 : Robert Pomakov - barokDirigent
Halve finale 2000 : Véronique Solhosse - barokDirigent
Halve finale 2000 : Eriko Ono - barokDirigent
Halve finale 2000 : Frédérique Friess - barokDirigent
Halve finale 2000 : Jacques-Greg Belobo - barokDirigent
Halve finale 2000 : Kate Healey - barokDirigent
Halve finale 2000 : David Dong Qyu Lee - barokDirigent
Halve finale 2000 : Sunhae Im - barokDirigent
Halve finale 2000 : Marius Brenciu - barokDirigent
Halve finale 2000 : Marina Poplavskaya - barokDirigent
Halve finale 2000 : Karen Wierzba - barokDirigent
Halve finale 2000 : Steven Voschezang - barokDirigent
Halve finale 2000 : Akiko Koga - barokDirigent
Halve finale 2000 : Byung-Soon Lee - barokDirigent
Halve finale 2000 : Hoo-Ryoung Hwang - barokDirigent
Halve finale 2000 :Olga Pasichnyk - barokDirigent
Halve finale 2000 : Lubana Al Quntar - barokDirigent
Halve finale 2000 : Pierre-Yves Pruvot - barokDirigent
Halve finale 2000 : Steven Paul Spears - barokDirigent
Halve finale 2000 : Marie-Nicole Lemieux - barokDirigent
Halve finale 2000 : Margriet van Reisen - barokDirigent
Halve finale zang 2000Dirigent
Audio
Halve finale 2009 : Andrey Baranov
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Dalibor Karvay
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Hrachya Avanesyan
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Hyun-Su Shin
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Ilian Gârnetz
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Jaroslaw Nadrzycki
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Ji-yoon Park
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Jiafeng Chen
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 1 in Bes KV 207 (Allegro moderato, Adagio, Presto) (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Jing Zhang
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Jolente De Maeyer
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Jung Yoon Yang
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Lorenzo Gatto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Mayu Kishima
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Nikita Borisoglebsky
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Noah Bendix-Balgley
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Petteri Iivonen
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Ray Chen
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218 (ORCW - Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Solenne Païdassi
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Soojin Han
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Suyoen Kim
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Vineta Sareika
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219 (ORCW - Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Ye-Eun Choi
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2009 : Yuki Manuela Janke
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218 (ORCW, Paul Goodwin)
Halve finale 2010 : Andrejs Osokins - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 17 in G KV 453
Halve finale 2010 : Anna Petrova - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 9 in Es KV 271
Halve finale 2010 : Anna Volovitch - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 24 in c KV 491
Halve finale 2010 : Chetan Tierra - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 20 in d KV 466
Halve finale 2010 : Christopher Falzone - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 19 in F KV 459
Halve finale 2010 : Claire Huangci - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 20 in d KV 466
Halve finale 2010 : Da Sol Kim - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 20 in d KV 466
Halve finale 2010 : Denis Kozhukhin - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 24 in c KV 491
Halve finale 2010 : Evgeni Bozhanov - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 17 in G KV 453
Halve finale 2010 : Hannes Minnaar - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 9 in Es KV 271
Halve finale 2010 : Hitomi Maeyama - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 20 in d KV 466
Halve finale 2010 : Jong-Hai Park - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 17 in G KV 453
Halve finale 2010 : Kyu Yeon Kim - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 9 in Es KV 271
Halve finale 2010 : Marie Vermeulin - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 17 in G KV 453
Halve finale 2010 : Olga Kozlova - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 20 in d KV 466
Halve finale 2010 : Sean Kennard - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 24 in c KV 491
Halve finale 2010 : Sofia Vasheruk - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 21 in C KV 467
Halve finale 2010 : Tae-Hyung Kim - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 9 in Es KV 271
Halve finale 2010 : Takashi Sato - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 17 in G KV 453
Halve finale 2010 : Varvara Nepomnyashchaya - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 21 in C KV 467
Halve finale 2010 : Yunqing Zhou - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 17 in G KV 453
Halve finale 2010 : Yury Favorin - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 21 in C KV 467
Halve finale 2010 : Yekwon Sunwoo - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 9 in Es KV 271
Halve finale 2010 : Veronika Böhmova - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 24 in c KV 491
Halve finale 2005 : Kyoko Yonemoto - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216
Halve finale 2005 : Sayako Kusaka - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219
Halve finale 2005 : Andreas Janke - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218
Halve finale 2005 : Dan Zhu - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219
Halve finale 2005 : Sophia Jaffe - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218
Halve finale 2005 : Kana Sugimura - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 2 in D KV 211
Halve finale 2005 : Oleg Kaskiv - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218
Halve finale 2005 : Zhijiong Wang - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219
Halve finale 2005 : Vineta Sareika - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219
Halve finale 2005 : Alena Baeva - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219
Halve finale 2005 : Hyuk Yoo Kwun - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216
Halve finale 2005 : Clara-Jumi Kang - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218
Halve finale 2005 : Saeka Matsuyama - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 1 in Bes KV 207
Halve finale 2005 : Keisuke Okazaki - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219
Halve finale 2005 : Celeste Golden - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218
Halve finale 2005 : Joanna Kamenarska-Rundberg - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219
Halve finale 2005 : Dalibor Karvay - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218
Halve finale 2005 : Yossif Ivanov - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216
Halve finale 2005 : Sergey Khachatryan - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216
Halve finale 2005 : Antal Szalai - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216
Halve finale 2005 : Mikhail Ovrutsky - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218
Halve finale 2005 : Fanny Clamagirand - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 4 in D KV 218
Halve finale 2005 : Liza Ferschtman - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 5 in A KV 219
Halve finale 2007 : Plamena Mangova - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 9 in Es KV 271
Halve finale 2007 : Francesco Piemontesi - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 17 in G KV 453
Halve finale 2007 : Mariangela Vacatello - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 21 in C KV 467
Halve finale 2007 : Hisako Kawamura - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 17 in G KV 453
Halve finale 2007 : Hong-Chun Youn - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 20 in d KV 466
Halve finale 2007 : Miyeon Lee - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 21 in C KV 467
Halve finale 2007 : Anna Vinnitskaya - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 20 in d KV 466
Halve finale 2007 : François Dumont - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 20 in d KV 466
Halve finale 2007 : Hyo-Sun Lim - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 21 in C KV 467
Halve finale 2007 : Ilya Rashkovsky - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 21 in C KV 467
Halve finale 2007 : Stanislav Khegay - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 9 in Es KV 271
Halve finale 2007 : Liebrecht Vanbeckevoort - concerto
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 15 in Bes KV 450
Halve finale 2009 : Soyoung Yoon
Wolfgang Amadeus Mozart : Concerto n. 3 in G KV 216 (ORCW, Paul Goodwin)
Shop
Français - Nederlands - English
In de website zoeken
Newsletter
Inloggen
Audio & video Viool 2019
Herbeluister of herbekijk de optredens van de kandidaten !
De cd's van de Wedstrijd
Online mediatheek
Audio, video's en foto's van 1951 tot 2019