00:00:00 / 00:00:00
Persoonlijkheden / Alle persoonlijkheden / Dana Protopopescu
Dana Protopopescu
Roemenië
piano
Biografie
In Boekarest startte Dana Protopopescu op prille leeftijd met pianostudies, die ze briljant afwerkte en voortzette aan het Conservatorium van Brussel en de Hochschule für Musik Hannover bij Eduardo del Pueyo en Karl Engel. Op 16-jarige leeftijd gaf ze haar eerste concert met orkest. Sindsdien concerteert ze o.l.v. gerenommeerde dirigenten als I. Markevitch, L. Langrée, M. Basarab, I. Baciu, E. Elenescu, M. Cristescu, E. Simon, H. Andreescu, O. Balan en A. Rahbari. Ze speelt in Abu Dhabi, Londen, Moskou, Parijs, Barcelona, Madrid, Boekarest, Montréal, Washington, Seoel en Boston. Ze heeft heel wat cd’s opgenomen, waaronder het integrale werk voor piano van Mendelssohn, de integrale van de sonates voor viool en piano van Beethoven en de drie sonates van Grieg met Liviu Prunaru. Haar opnames van de concerti van Hummel en Weber werden door de muziekpers zoals CD Classics, de Penguin Guide en Diapason bekroond met de hoogste onderscheidingen. In Boekarest ontving ze een Music Critic Award. Gepassioneerd door kamermuziek speelt ze vaak samen met o.a. A. Dumay, Y. Toda, L. Prunaru, M. Beaver, M.-N. Lemieux, M. Rizzi, M. Martin, F. Helmerson en G. Hoffman. Ze begeleidt een aantal internationale wedstrijden en coacht sinds 2004 de solisten van de Muziekkapel Koningin Elisabeth.
Activiteiten
ActiviteitFunctie
Halve finale 2017: JeongHyoun (Christine) Lee - recitalPianobegeleider
Eerste ronde 2017 : Elia Cohen-WeissertPianobegeleider
Eerste ronde 2017 : Wojciech FudalaPianobegeleider
Eerste ronde 2017 : JeongHyoun (Christine) LeePianobegeleider
Concertino : Dami KimPianist
Finale 2012: Dami KimPianobegeleider
Finale 2012: Andrey BaranovPianobegeleider
Halve finale 2012: Dami Kim - recitalPianobegeleider
Halve finale 2012: Andrey Baranov - recitalPianobegeleider
Halve finale 2012: Marisol Lee - recitalPianobegeleider
Halve finale 2012: GaHyun Cho - recitalPianobegeleider
Eerste ronde 2012 - Elina BukshaPianobegeleider
Eerste ronde 2012 - Mai SuzukiPianobegeleider
Eerste ronde 2012 - Haik KazazyanPianobegeleider
Eerste ronde 2012 - Michelle RossPianobegeleider
Eerste ronde 2012 - Jung Yoon YangPianobegeleider
Eerste ronde 2012 - Diana TishchenkoPianobegeleider
Eerste ronde 2012:Emma SteelePianobegeleider
Eerste ronde 2012: Simon MichalPianobegeleider
Eerste ronde 2012: Soojin HanPianobegeleider
Eerste ronde 2012: Stanislav Pronin Pianobegeleider
Eerste ronde 2012: Myung-Eun LeePianobegeleider
VIOOL 2012Pianist
Finale 2009 : Nikita BorisoglebskyPianobegeleider
Finale 2009 : Vineta SareikaPianobegeleider
Halve finale 2009 : Nikita Borisoglebsky - récital Pianobegeleider
Halve finale 2009 : Hrachya Avanesyan - récitalPianobegeleider
Halve finale 2009 : Jolente De Maeyer - récitalPianobegeleider
Halve finale 2009 : Vineta Sareika - récitalPianobegeleider
Eerste ronde 2009 : Nikita BorisoglebskyPianobegeleider
Eerste ronde 2009 : Hrachya AvanesyanPianobegeleider
Eerste ronde 2009 : Jolente de MaeyerPianobegeleider
Eerste ronde 2009 : Vineta SareikaPianobegeleider
Finale 2005 : Saeka MatsuyamaPianobegeleider
Halve finale 2005 : Sayako Kusaka - recitalPianobegeleider
Halve finale 2005 : Hyuk Yoo Kwun - recitalPianobegeleider
Halve finale 2005 : Joanna Kamenarska-Rundberg - recitalPianobegeleider
Eerste ronde 2005 : Hyuk Joo KwunPianobegeleider
Eerste ronde 2005 : Joanna Kamenarska-RundbergPianobegeleider
Eerste ronde 2005 : Ji-Yoon ParkPianobegeleider
Eerste ronde 2005 : Sayako KusakaPianobegeleider
VIOOL 2005Pianist
Halve finale 2001 : Tanja Becker-Bender - recitalPianobegeleider
Halve finale 2001 : Feng Ning - recitalPianobegeleider
Halve finale 2001 : Maki Nagata - recitalPianobegeleider
Halve finale 2001 : Leor Maltinski - recitalPianobegeleider
VIOOL 2001Pianist
Halve finale 2000 : Marius Brenciu - liedPianobegeleider
VIOOL 1997Pianist
Recital - Concerto 1ste laureaat viool 1993Pianist
Finale 1993 : Martin BeaverPianobegeleider
Finale 1993 : Yayoi TodaPianobegeleider
VIOOL 1993Pianist
Video's
Halve finale 2012: Marisol Lee - recital
Donderdag 10 mei 2012 Flagey/Studio 4 Eugène Ysaÿe : Sonate in d op. 27/3 Ballade Eugène Ysaÿe : Caprice d'après l'étude en forme de valse op. 52 de C. Saint-Saëns Victor Kissine : Caprice Henryk Wieniawski : Variations sur un thème original in a op. 15 Solist : Marisol Lee Pianobegeleider : Dana Protopopescu
De detailpagina bekijken
Halve finale 2012: Andrey Baranov - recital
Vrijdag 11 mei 2012 Flagey/Studio 4 Victor Kissine : Caprice Pyotr Tchaikovsky : Souvenir d'un lieu cher (Méditation - Scherzo - Mélodie) op. 42 Méditation op. 42/1 | Scherzo op. 42/2 | Mélodie op. 42/3 Pyotr Tchaikovsky : Valse-Scherzo in C op. 34 Eugène Ysaÿe : Sonate in d op. 27/3 Ballade Henryk Wieniawski : Polonaise n. 1 in D op. 4 Solist : Andrey Baranov Pianobegeleider : Dana Protopopescu
De detailpagina bekijken
Halve finale 2012: Dami Kim - recital
Vrijdag 11 mei 2012 Flagey/Studio 4 Eugène Ysaÿe : Sonate in d op. 27/3 Ballade Victor Kissine : Caprice Ernest Chausson : Poème op. 25 Pablo de Sarasate : Fantaisie sur des thèmes de Carmen op. 25 Solist : Dami Kim Pianobegeleider : Dana Protopopescu
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: JeongHyoun (Christine) Lee - recital
Maandag 15 mei 2017 Flagey/Studio 4 Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 3 in C BWV 1009) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 3 in C BWV 1009) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 3 in C BWV 1009) Pyotr Tchaikovsky : Pezzo capriccioso in b op. 62 Igor Stravinsky : Italiaanse suite Introduzione | Serenata | Aria | Tarantella | Minuetto e Finale Gaspar Cassadó : Dans van de groene duivel Solist : JeongHyoun (Christine) Lee Pianobegeleider : Dana Protopopescu
De detailpagina bekijken
Audio
Finale 2009 : Nikita Borisoglebsky
Ludwig van Beethoven : Sonate n. 10 in G op. 14/2 (Pianobegeleider : Dana Protopopescu)
Finale 2009 : Vineta Sareika
Leos Janácek : Sonate voor viool en piano (Pianobegeleider : Dana Protopopescu)
Halve finale 2009 : Hrachya Avanesyan
Claude Ledoux : V... (Pianobegeleider : Dana Protopopescu)
Halve finale 2009 : Hrachya Avanesyan
Johannes Brahms : Sonate n. 3 in d op. 108 (Pianobegeleider : Dana Protopopescu)
Halve finale 2009 : Hrachya Avanesyan
Maurice Ravel : Tzigane (Pianobegeleider : Dana Protopopescu)
Halve finale 2009 : Jolente De Maeyer
Claude Ledoux : V... (Pianobegeleider : Dana Protopopescu)
Halve finale 2009 : Jolente De Maeyer
Karol Szymanowski : Nocturne en Tarantella op. 28 (Pianobegeleider : Dana Protopopescu)
Halve finale 2009 : Jolente De Maeyer
Maurice Ravel : Sonate in G (Pianobegeleider : Dana Protopopescu)
Halve finale 2009 : Nikita Borisoglebsky
Claude Ledoux : V... (Pianobegeleider : Dana Protopopescu)
Halve finale 2009 : Nikita Borisoglebsky
Henryk Wieniawski : Briljante fantasie op thema's uit Faust op. 20 (Piano: Dana Protopopescu)
Halve finale 2009 : Nikita Borisoglebsky
Sergey Prokofiev : Allegrissimo (Sonate voor viool en piano n. 1 in f op. 80) (Piano: Dana Protopopescu)
Halve finale 2009: Vineta Sareika
Camille Saint-Saëns : Introduction et rondo capriccioso op. 28 (piano: Dana Protopopescu)
Halve finale 2009 : Vineta Sareika
Claude Ledoux : V... (Pianobegeleider : Dana Protopopescu)
Halve finale 2009 : Vineta Sareika
Eugène Ysaÿe : Sonate in E op. 27/6 (Pianobegeleider : Dana Protopopescu)
Halve finale 2009: Vineta Sareika
Igor Stravinsky: Divertimento
Finale 1993 : Yayoi Toda
Leos Janácek : Sonate voor viool en piano (Pianobegeleider : Dana Protopopescu)
Finale 1993 : Martin Beaver
Maurice Ravel : Sonate in G
Eerste ronde 2012: Myung-Eun Lee
Eerste ronde 2012: Soojin Han
Eerste ronde 2012: Simon Michal
Eerste ronde 2012: Stanislav Pronin
Eerste ronde 2012:Emma Steele
Eerste ronde 2012 - Diana Tishchenko
Eerste ronde 2012 - Michelle Ross
Eerste ronde 2012 - Jung Yoon Yang
Eerste ronde 2012 - Haik Kazazyan
Eerste ronde 2012 - Elina Buksha
Eerste ronde 2012 - Mai Suzuki
Eerste ronde 2012 - Andrey Baranov
Eerste ronde 2012: Dami Kim
Finale 2012: Andrey Baranov
Finale 2012: Kim Dami
Finale 1997 : Natsumi Tamai
Wolfgang Amadeus Mozart : Sonate n. 28 in Es KV 380
Finale 1997 : Irina Muresanu
Maurice Ravel : Sonate in G
Finale 2001 : Feng Ning
Johannes Brahms : Sonate n. 2 in A op. 100 (Piano : Dana Protopopescu)
Finale 2005 : Saeka Matsuyama
Ludwig van Beethoven : Sonate n. 4 in a op. 23 (Sonates voor viool en piano)
Halve finale 2005 : Sayako Kusaka - recital
Hans Sluijs : I Quattro Elementi
Halve finale 2005 : Sayako Kusaka - recital
Ernest Chausson : Poème op. 25
Halve finale 2005 : Sayako Kusaka - recital
Eugène Ysaÿe : Caprice d'après l'étude en forme de valse op. 52 de C. Saint-Saëns
Halve finale 2005 : Hyuk Yoo Kwun - recital
Ernest Chausson : Poème op. 25
Halve finale 2005 : Hyuk Yoo Kwun - recital
Eugène Ysaÿe : Caprice d'après l'étude en forme de valse op. 52 de C. Saint-Saëns
Halve finale 2005 : Hyuk Yoo Kwun - recital
Hans Sluijs : I Quattro Elementi
Halve finale 2005 : Joanna Kamenarska-Rundberg - recital
Hans Sluijs : I Quattro Elementi
Halve finale 2005 : Joanna Kamenarska-Rundberg - recital
Ernest Chausson : Poème op. 25
Halve finale 2005 : Joanna Kamenarska-Rundberg - recital
Pablo de Sarasate : Fantaisie sur des thèmes de Carmen op. 25
Eerste ronde 2017 : JeongHyoun (Christine) Lee
Eerste ronde 2017 : Wojciech Fudala
Eerste ronde 2017 : Elia Cohen-Weissert
Halve finale 2017: JeongHyoun (Christine) Lee - recital
Shop
Français - Nederlands - English
In de website zoeken
Newsletter
Inloggen
Audio & video Viool 2019
Herbeluister of herbekijk de optredens van de kandidaten !
De cd's van de Wedstrijd
Online mediatheek
Audio, video's en foto's van 1951 tot 2019