00:00:00 / 00:00:00
Wedstrijden / VIOOL 2015 / Pianobegeleiders / Jonas Vitaud
Jonas Vitaud
Internet
°1980
Frankrijk
Biografie
Jonas Vitaud begon met piano op zijn zesde en orgel op zijn elfde. Onder de begeleiding van Brigitte Engerer, Jean Koerner en Christian Ivaldi behaalde hij vier eerste prijzen aan het Parijse Conservatoire National Supérieur. Op internationale wedstrijden sleepte hij niet alleen als solist, maar ook als kamermuzikant verschillende prijzen in de wacht (Lyon, Trieste, ARD van München, Wenen). Jonas Vitaud is vaak te gast op prestigieuze Franse festivals als Lille Piano(s) Festival, Piano aux Jacobins, Août musical in Deauville, Festival de la Chaise Dieu, Fêtes musicales de Nohant en Festival Chopin de Bagatelle, en ook in Duitsland (Richard Strauss Festival), Italië (Festival van Caserta), Istanboel (iDans), Dubrovnik (Zomerfestival) en Hong Kong (French May).

Hij treedt op met orkesten als het Orchestre symphonique de Mulhouse, het Orchestre du Capitole en het Orchestre de Chambre van Toulouse, het Orchestre des Pays de Savoie, de Moravian Philharmonic, het Münchner Rundfunkorchester en met vocale ensembles (Sequenza, Solistes de Lyon). Kamermuziek neemt een speciale plaats in zijn carrière in; zo werkte hij samen met muzikanten als Bertrand Chamayou, Sumi Hwang, Christian-Pierre La Marca, Geneviève Laurenceau, Yann Levionnois en het Zaïdekwartet. Als gepassioneerd vertolker van hedendaagse muziek werkte Jonas Vitaud samen met componisten als Henri Dutilleux, Thierry Escaich, György Kurtag, Philippe Hersant of Christian Lauba. Sinds 2013 doceert hij aan het Conservatorium van Parijs. In 2016 won hij de Grand Prix Soliste Instrumental van de Académie Charles Cros. Hij is ook een van de mentoren bij de Fondation Singer-Polignac.
Activiteiten
ActiviteitFunctie
Recital van de 1ste laureaat van de cellowedstrijd 2017Pianist
Halve finale 2017: Thomas-Michael Auner - recitalPianobegeleider
Halve finale 2017: Irena Josifoska - recitalPianobegeleider
Eerste ronde 2017 : Beata AntikainenPianobegeleider
Eerste ronde 2017 : Hayeon KangPianobegeleider
Eerste ronde 2017 : Irena JosifoskaPianobegeleider
Eerste ronde 2017 : Alexander HershPianobegeleider
Eerste ronde 2017 : Noé NatorpPianobegeleider
Eerste ronde 2017 : Sirja NironenPianobegeleider
Eerste ronde 2017 : Thomas-Michael AunerPianobegeleider
CELLO 2017Pianist
Halve finale 2015: Yoon Yang - recitalPianobegeleider
Halve finale 2015: Kenneth Renshaw - recitalPianobegeleider
Halve finale 2015: Ji Young Lim - recitalPianobegeleider
Halve finale 2015: Ji Won Song - recitalPianobegeleider
Eerste ronde 2015: Danbi Um Pianobegeleider
Eerste ronde 2015: Ji Won SongPianobegeleider
Eerste ronde 2015: Yu Kurokawa Pianobegeleider
Eerste ronde 2015: Chi Li Pianobegeleider
Eerste ronde 2015: Sungmi Park Pianobegeleider
Eerste ronde 2015: Lifan Zhu Pianobegeleider
Eerste ronde 2015: Yoon YangPianobegeleider
Eerste ronde 2015: Hwa-pyung Yoo Pianobegeleider
Eerste ronde 2015: Kenneth RenshawPianobegeleider
Eerste ronde 2015: Aya Kiyonaga Pianobegeleider
Eerste ronde 2015: Romuald Grimbert-BarréPianobegeleider
VIOOL 2015Pianist
Halve finale 2014: Sumi HwangPianobegeleider
Halve finale 2014: Bomi LeePianobegeleider
Halve finale 2014: Aude ExtrémoPianobegeleider
Eerste ronde 2014: Sheva TehovalPianobegeleider
Eerste ronde 2014: Aude ExtrémoPianobegeleider
Eerste ronde 2014: Sumi HwangPianobegeleider -
Eerste ronde 2014: Bomi LeePianobegeleider
Eerste ronde 2014: Tatjana Timchenko-HörrPianobegeleider
Eerste ronde 2014: Virginia Blanco PérezPianobegeleider
Eerste ronde 2014: Myungjin LeePianobegeleider
ZANG 2014Pianist
Concertino : Josef SpacekPianist
Finale 2012: Nancy ZhouPianobegeleider
Finale 2012: Josef SpacekPianobegeleider
Halve finale 2012: Nancy Zhou - recitalPianobegeleider
Halve finale 2012: Andrey Baranov - recitalPianobegeleider
Halve finale 2012: Petteri Iivonen - recitalPianobegeleider
Halve finale 2012: Erzhan Kulibaev - recitalPianobegeleider
Halve finale 2012: Josef Spacek - recitalPianobegeleider
Eerste ronde 2012 - Chi LiPianobegeleider
Eerste ronde 2012 - Marisol LeePianobegeleider
Eerste ronde 2012 - Petteri IivonenPianobegeleider
Eerste ronde 2012 - Daichi NakamuraPianobegeleider
Eerste ronde 2012 - Sergey MalovPianobegeleider
Eerste ronde 2012: Erzhan KulibaevPianobegeleider
Eerste ronde 2012: Stephen TavaniPianobegeleider
Eerste ronde 2012: Kim Soh YonPianobegeleider
Eerste ronde 2012 - Josef SpacekPianobegeleider
VIOOL 2012Pianist
Halve finale 2011 : Elizabeth ZharoffPianobegeleider
Halve finale 2011 : Anneke LuytenPianobegeleider
Halve finale 2011 : Norma NahounPianobegeleider
ZANG 2011Pianist
Halve finale 2008 : Julie Martin du TheilPianobegeleider
Halve finale 2008 : Lee HyukPianobegeleider
Halve finale 2008 : Agniezka SlawinskaPianobegeleider
ZANG 2008Pianist
Halve finale 2004 : Yumiko TanimuraPianobegeleider
Video's
Halve finale 2012: Josef Spacek - recital
Maandag 7 mei 2012 Flagey/Studio 4 Bedrich Smetana : Z domoviny (Aus der Heimat) Victor Kissine : Caprice Eugène Ysaÿe : Sonate in d op. 27/3 Ballade Maurice Ravel : Tzigane Solist : Josef Spacek Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2012: Erzhan Kulibaev - recital
Maandag 7 mei 2012 Flagey/Studio 4 Victor Kissine : Caprice Eugène Ysaÿe : Sonate in d op. 27/3 Ballade Fritz Kreisler : Duivelstrillersonate in g (naar G. Tartini) Ernest Bloch : Nigun (Baal Shem) Antonio Bazzini : La ronde des lutins op. 25 Solist : Erzhan Kulibaev Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2012: Petteri Iivonen - recital
Donderdag 10 mei 2012 Flagey/Studio 4 Eugène Ysaÿe : Sonate in d op. 27/3 Ballade Victor Kissine : Caprice Claude Debussy : Sonate in g Allegro vivo | Intermède | Finale Jean Sibelius : Largamente assai - Vivace (Cinq danses champêtres) Jean Sibelius : Alla polacca (Cinq danses champêtres) Antonio Bazzini : La ronde des lutins op. 25 Solist : Petteri Iivonen Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2012: Nancy Zhou - recital
Zaterdag 12 mei 2012 Flagey/Studio 4 Claude Debussy : Sonate in g Allegro vivo | Intermède | Finale Eugène Ysaÿe : Sonate in d op. 27/3 Ballade Victor Kissine : Caprice Henryk Wieniawski : Variations sur un thème original in a op. 15 Solist : Nancy Zhou Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2014: Aude Extrémo
Zondag 18 mei 2014 Flagey/Studio 4 Georg Friedrich Haendel : Naufragando via per l'onde (La Resurrezione ) Wolfgang Amadeus Mozart : Parto, parto, ma tu ben mio (La Clemenza di Tito) Pyotr Tchaikovsky : Da, vspomnila ... Podrougui milye (Pikovaya dama (The Dame of Spades)) Nikolay Rimsky-Korsakov : Redejet oblakov op. 42/3 Camille Saint-Saëns : Printemps qui commence (Samson et Dalila) Gustav Mahler : Wenn dein Mütterlein (c) (Kindertotenlieder) Solist : Aude Extrémo Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2014: Bomi Lee
Maandag 19 mei 2014 Flagey/Studio 4 Felix Mendelssohn : Höre, Israël (Elias op. 70 ) Léo Delibes : Les filles de Cadix Richard Strauss : Morgen (G) (Vier Lieder op. 27) Giacomo Puccini : Sì, mi chiamano Mimì (La Bohème) Ruggiero Leoncavallo : Qual fiamma avea nel guardo - Stridono lassù (I Pagliacci) Solist : Bomi Lee Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2014: Sumi Hwang
Maandag 19 mei 2014 Flagey/Studio 4 Henri Duparc : Chanson triste (Es) Wolfgang Amadeus Mozart : Giunse alfin il momento - Deh vieni, non tardar (Le Nozze di Figaro) Alban Berg : Nacht (7 frühe Lieder) Charles Gounod : O Dieu! Que de bijoux! - Ah ! Je ris de me voir si belle (Faust) Giacomo Puccini : Sì, mi chiamano Mimì (La Bohème) Sergey Rachmaninov : Vesenniye Vodï (Spring waters) Solist : Sumi Hwang Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2015: Ji Won Song - recital
Maandag 11 mei 2015 Flagey/Studio 4 Eugène Ysaÿe : Sonate in e op. 27/4 Allemande | Sarabande | Finale Vykintas Baltakas : Recitativo Ludwig van Beethoven : Sonate n. 7 in c op. 30/2 (Sonates voor viool en piano) Allegro con brio | Adagio cantabile | Scherzo: Allegro | Allegro Solist : Ji Won Song Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2015: Ji Young Lim - recital
Dinsdag 12 mei 2015 Flagey/Studio 4 Wolfgang Amadeus Mozart : Sonate n. 18 in G KV 301 (Sonates voor viool en piano) Allegro con spirito | Allegro Eugène Ysaÿe : Sonate in e op. 27/4 Allemande | Sarabande | Finale Vykintas Baltakas : Recitativo Henryk Wieniawski : Briljante fantasie op thema's uit Faust op. 20 Solist : Ji Young Lim Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2015: Kenneth Renshaw - recital
Vrijdag 15 mei 2015 Flagey/Studio 4 Claude Debussy : Sonate in g Allegro vivo | Intermède | Finale Eugène Ysaÿe : Sonate in e op. 27/4 Allemande | Sarabande | Finale Vykintas Baltakas : Recitativo Maurice Ravel : Tzigane Solist : Kenneth Renshaw Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2015: Yoon Yang - recital
Zaterdag 16 mei 2015 Flagey/Studio 4 Anton von Webern : 4 Stücke op. 7 Sehr Langsam | Rasch | Sehr Langsam | Bewegt Eugène Ysaÿe : Sonate in e op. 27/4 Allemande | Sarabande | Finale Vykintas Baltakas : Recitativo Ernest Chausson : Poème op. 25 Solist : Yoon Yang Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Irena Josifoska - recital
Dinsdag 16 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Johann Sebastian Bach : Sarabande (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 4 in Es BWV 1010) Ludwig van Beethoven : Variaties op Bei Männern, welche Liebe fühlen WoO 46 Robert Schumann : Adagio en Allegro op. 70 Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Claude Debussy : Sonate in d Prologue | Sérénade | Finale Solist : Irena Josifoska Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Halve finale 2017: Thomas-Michael Auner - recital
Vrijdag 19 mei 2017 Flagey/Studio 4 Johann Sebastian Bach : Preludium (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Allemande (Suite n. 6 in D BWV 1012) Johann Sebastian Bach : Gigue (Suite n. 6 in D BWV 1012) Annelies Van Parys : Chacun(e) sa chaconne Robert Schumann : Adagio en Allegro op. 70 Zoltan Kodály : Sonate op. 4 Fantasia : Adagio di molto | Allegro con spirito Humoresque op. 5 Solist : Thomas-Michael Auner Pianobegeleider : Jonas Vitaud
De detailpagina bekijken
Audio
Eerste ronde 2012: Josef Spacek
Eerste ronde 2012: Kim Soh Yon
Eerste ronde 2012: Stephen Tavani
Eerste ronde 2012: Erzhan Kulibaev
Eerste ronde 2012 - Daichi Nakamura
Eerste ronde 2012 - Sergey Malov
Eerste ronde 2012 - Petteri Iivonen
Eerste ronde 2012 - Marisol Lee
Eerste ronde 2012 - Chi Li
Eerste ronde 2012 - Lea Birringer
Eerste ronde 2012 - Yuqing Zhang
Eerste ronde 2012: Nancy Zhou
Eerste ronde 2012: Radu Bitica
Finale 2012: Josef Spacek
Finale 2012: Nancy Zhou
Halve finale 2014: Aude Extrémo
Camille Saint-Saëns : Printemps qui commence (Samson et Dalila)
Halve finale 2014: Aude Extrémo
Georg Friedrich Haendel : Naufragando via per l'onde (La Resurrezione)
Halve finale 2014: Aude Extrémo
Gustav Mahler : Wenn dein Mütterlein (Kindertotenlieder)
Halve finale 2014: Aude Extrémo
Nikolay Rimsky-Korsakov : Redejet oblakov op. 42/3
Halve finale 2014: Aude Extrémo
Pyotr Tchaikovsky : Da, vspomnila ... Podrougui milye (Pikovaya dama (The Dame of Spades))
Halve finale 2014: Aude Extrémo
Wolfgang Amadeus Mozart : Parto, parto, ma tu ben mio (La Clemenza di Tito)
Halve finale 2014: Bomi Lee
Felix Mendelssohn : Höre, Israël (Elias op. 70)
Halve finale 2014: Bomi Lee
Giacomo Puccini : Sì, mi chiamano Mimì (La Bohème)
Halve finale 2014: Bomi Lee
Léo Delibes : Les filles de Cadix
Halve finale 2014: Bomi Lee
Richard Strauss : Morgen (Vier Lieder op. 27)
Halve finale 2014: Bomi Lee
Ruggiero Leoncavallo : Qual fiamma avea nel guardo - Stridono lassù (I Pagliacci)
Halve finale 2014: Sumi Hwang
Alban Berg : Nacht (7 frühe Lieder)
Halve finale 2014: Sumi Hwang
Charles Gounod : O Dieu! Que de bijoux! - Ah ! Je ris de me voir si belle (Faust)
Halve finale 2014: Sumi Hwang
Giacomo Puccini : Sì, mi chiamano Mimì (La Bohème)
Halve finale 2014: Sumi Hwang
Henri Duparc : Chanson triste
Halve finale 2014: Sumi Hwang
Sergey Rachmaninov : Vesenniye Vodï (Spring waters)
Halve finale 2014: Sumi Hwang
Wolfgang Amadeus Mozart : Giunse alfin il momento - Deh vieni, non tardar (Le Nozze di Figaro)
Eerste ronde 2015: Romuald Grimbert-Barré
Eerste ronde 2015: Kenneth Renshaw
Eerste ronde 2015: Aya Kiyonaga
Eerste ronde 2015: Yoon Yang
Eerste ronde 2015: Hwa-pyung Yoo
Eerste ronde 2015: Sungmi Park
Eerste ronde 2015: Lifan Zhu
Eerste ronde 2015: Yu Kurokawa
Eerste ronde 2015: Chi Li
Eerste ronde 2015: Ji Won Song
Eerste ronde 2015: Danbi Um
Halve finale 2015: Ji Won Song - recital
Halve finale 2015: Ji Young Lim - recital
Halve finale 2015: Kenneth Renshaw - recital
Halve finale 2015: Yoon Yang - recital
Eerste ronde 2017 : Sirja Nironen
Eerste ronde 2017 : Thomas-Michael Auner
Eerste ronde 2017 : Noé Natorp
Eerste ronde 2017 : Alexander Hersh
Eerste ronde 2017 : Irena Josifoska
Eerste ronde 2017 : Beata Antikainen
Eerste ronde 2017 : Hayeon Kang
Halve finale 2017: Irena Josifoska - recital
Halve finale 2017: Thomas-Michael Auner - recital
Shop
Français - Nederlands - English
In de website zoeken
Newsletter
Inloggen
Audio & video Viool 2019
Herbeluister of herbekijk de optredens van de kandidaten !
De cd's van de Wedstrijd
Online mediatheek
Audio, video's en foto's van 1951 tot 2019