00:00:00 / 00:00:00
Roland Böer
Foto Maestro Roland BöerSluiten
Internet
Duitsland
Biografie
Roland Böer bouwt op internationaal vlak in ijltempo aan een carrière waarbij hij er in slaagt nauwe banden te smeden met vele toonaangevende operahuizen en orkesten. Zo is hij kind aan huis bij de Opera van Frankfurt, de Opera National du Rhin in Straatsburg en de Weense Volksoper. Daarnaast wordt hij op regelmatige basis uitgenodigd door de Koninklijke Deense Opera, waar hij in mei 2012 Albert Herring leidde in een regie van Keith Warner.

Vorig seizoen keerde hij terug naar Kopenhagen om er een aantal opvoeringen van Tannhäuser in een regie van Kasper Holten te dirigeren en was hij in Wenen te gast met Rusalka. Dit seizoen was hij in Frankfurt voor Die Fledermaus en Idomeneo, verscheen hij in Nice voor de nieuwe productie van Adriana Lecouvreur en werd hij opnieuw uitgenodigd door de Royal Liverpool Philharmonic voor Die Schöpfung van Haydn.

Als gastdirigent werkte Roland Böer intensief samen met operahuizen als de Muntschouwburg, de Komische Oper en de Deutsche Oper in Berlijn, La Scala in Milaan, de Engels Nationale Opera, de Royal Opera House in Covent Garden, de Koninklijke Zweedse Opera, de Pools Nationale Opera en het Stadttheater Bern.

Op het concertpodium heeft hij een groeiende lijst van orkesten geleid zoals de Filarmonica della Scala, het orkest van de Accademia di Santa Cecilia, het hr-Sinfonieorchester, de filharmonische orkesten van Oslo en Bergen, de Deutsche Radio Philharmonie Kaiserslautern, de Bamberger Symphoniker, de Royal Liverpool Philharmonic en het London Symphony Orchestra.

Zijn werk met kamerorkesten en ensembles bracht hem naar het Ensemble Modern, de Northern Sinfonia, het Scottish Chamber Orchestra en de Deutsche Kammerphilharmonie Bremen. Hij leidt ook regelmatig het Estse Filharmonische Kamerkoor.

Roland Böer lanceerde zijn carrière als kapelmeester aan de Opera van Frankfurt (2002-2008). Hij begon er eerder als repetitor, net als bij de Deutsche Oper am Rhein in Düsseldorf. Hij was de assistent van Antonio Pappano in Bayreuth, de Munt en Covent Garden. In 2009 werd hij artistiek directeur van het zomerfestival Cantiere Internazionale d'Arte in Montepulciano, waar hij werkt met gerenommeerde muzikanten en projecten regisseert in samenwerking met het Royal Northern College of Music van Manchester.

Zijn discografie omvat de DVD/Blu-ray opname van Die Zauberflöte in een productie van William Kentridge in La Scala (Opus Arte, 2011), die zeer lovende kritieken kreeg. Vorig jaar heeft hij voor de Bayerische Rundfunk werken van Glazunov en Schumann opgenomen met de Bamberger Symphoniker.
Copyright Icartists 2013
Activiteiten
ActiviteitFunctie
Finale 2014 : Yu ShaoDirigent
Finale 2014 : Sheva TehovalDirigent
Finale 2014 : Seung Jick KimDirigent
Finale 2014 : Sumi HwangDirigent
Finale 2014 : Hansung YooDirigent
Finale 2014 : Chiara SkerathDirigent
Finale 2014 : Daniela GerstenmeyerDirigent
Finale 2014 : Hyesang ParkDirigent
Finale 2014 : Sarah LaulanDirigent
Finale 2014 : Levente PállDirigent
Finale 2014 : Emoke BaráthDirigent
Finale 2014 : Jodie DevosDirigent
Finale zang 2014Dirigent
ZANG 2014Dirigent
Video's
Finale 2014 : Jodie Devos
Woensdag 28 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Joseph Haydn : Es bringe die Erde Gras hervor - Nun beut die Flur (Die Schöpfung Hob. XXI:2) Wolfgang Amadeus Mozart : Vorrei spiergarvi, oh Dio KV 418 (Concert Aria's) Gaetano Donizetti : Ah tardai troppo - O luce di quest'anima (Linda di Chamounix) Richard Strauss : Amor (G) (Sechs Lieder op. 68) Leonard Bernstein : Glitter and be gay (Candide) Solist : Jodie Devos Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Emoke Baráth
Woensdag 28 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Georg Friedrich Haendel : Blest be the pow'r - Oh ! Had I Jubal's lyre (Joshua ) Wolfgang Amadeus Mozart : Quando avran fine omai - Padre, germani, addio ! (Idomeneo) Robert Schumann : Verstossen ! Verschlossen aufs neu das Goldportal (Das Paradies und die Peri ) Antonín Dvorák : Mesícku na nebi hlubokém (Rusalka) Igor Stravinsky : No word from Tom - Quietly night - I go, I go to him (The Rake's Progress) Solist : Emoke Baráth Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Levente Páll
Woensdag 28 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Georg Friedrich Haendel : For behold - The people that walked in darkness (Messiah) Wolfgang Amadeus Mozart : Madamina, il catalogo è questo (Don Giovanni) Giuseppe Verdi : Confutatis maledictis (Requiem) Pyotr Tchaikovsky : Liubvi vsie vozrasty pokorny (Evgeny Onegin) Charles Gounod : Le veau d'or (Faust) Solist : Levente Páll Dirigent : Roland Böer Orkest : Symfonieorkest van de Munt
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Sarah Laulan
Donderdag 29 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Gustav Mahler : Ich hab'ein glühend Messer (d) (Lieder eines fahrenden Gesellen) Richard Wagner : Höre mit Sinn (Götterdämmerung) Benjamin Britten : Give him this orchid - Flowers bring to ev'ry year (The Rape of Lucretia) Modest Musorgsky : Lullaby (Kolobel'naya Pesnya ostrovky) (a) (Songs and Dances of Death) Gioachino Rossini : Cruda sorte - Qua ci vuol disinvoltura (L'Italiana in Algeri) Georges Bizet : Quand je vous aimerai - L'amour est un oiseau rebelle (Carmen) Solist : Sarah Laulan Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Hyesang Park
Donderdag 29 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Richard Strauss : Ständchen (Sechs Lieder op. 17) Vincenzo Bellini : Care Compagne, teneri amici - Come per me sereno - Sovra il sen la man mi posa (La Sonnambula) Jules Massenet : Suis-je gentille ainsi ? - Je marche sur tous les chemins - Obéissons - Profitons bien de la jeunesse (Manon) Giuseppe Verdi : È strano – Ah, fors’è lui – Follie ! Follie ! – Sempre libera (La Traviata) Solist : Hyesang Park Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Daniela Gerstenmeyer
Donderdag 29 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Georg Friedrich Haendel : E pur così in un giorno - Piangerò la sorte mia (Giulio Cesare) Johannes Brahms : Ihr habt nun Traurigkeit (Ein deutsches Requiem op. 45 ) Johann Sebastian Bach : Zerfliesse mein Herze (Johannes Passion BWV 245) Wolfgang Amadeus Mozart : Ach, ich fühl's (Die Zauberflöte) Felix Mendelssohn : Höre, Israël (Elias op. 70 ) Solist : Daniela Gerstenmeyer Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Chiara Skerath
Vrijdag 30 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Benjamin Britten : Villes (Les Illuminations op. 18) Benjamin Britten : Phrases (Les Illuminations op. 18) Benjamin Britten : Antique (Les Illuminations op. 18) Johannes Brahms : Ihr habt nun Traurigkeit (Ein deutsches Requiem op. 45 ) Giacomo Puccini : Sì, mi chiamano Mimì (La Bohème) Antonín Dvorák : Mesícku na nebi hlubokém (Rusalka) Solist : Chiara Skerath Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Hansung Yoo
Vrijdag 30 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Johann Sebastian Bach : Grosser Herr und starker König (Weihnachts Oratorium BWV 248) Pyotr Tchaikovsky : Vy tak pechalny - Ya vas lioubliou (Pikovaya dama (The Dame of Spades)) Gustav Mahler : Ich hab'ein glühend Messer (d) (Lieder eines fahrenden Gesellen) Charles Gounod : Oh sainte médaille - Avant de quitter ces lieux (Faust) Maurice Ravel : Chanson à boire in C (Don Quichotte à Dulcinée) Gioachino Rossini : Largo al factotum della città (Il Barbiere di Siviglia) Solist : Hansung Yoo Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Sumi Hwang
Vrijdag 30 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Gaetano Donizetti : Quel guardo il cavaliere - So anch'io la virtù magica (Don Pasquale) Alban Berg : Die Nachtigall (7 frühe Lieder) Giacomo Puccini : Signore ascolta (Turandot) Gustave Charpentier : Depuis le jour (Louise) Richard Strauss : Im Abendrot (Vier letzte Lieder) Solist : Sumi Hwang Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Yu Shao
Zaterdag 31 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Joseph Haydn : Und Gott schuf den Menschen - Mit Würd und Hoheit angetan (Die Schöpfung Hob. XXI:2) Otto Nicolai : Horch, die Lerche singt im Hain (Die lustigen Weiber von Windsor) Edouard Lalo : Puisqu'on ne peut fléchir - Vainement, ma bien aimée (Le Roi d'Ys) Wolfgang Amadeus Mozart : Dies Bildnis ist bezaubernd schön (Die Zauberflöte) Pyotr Tchaikovsky : Kuda, kuda (Evgeny Onegin) Solist : Yu Shao Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Seung Jick Kim
Zaterdag 31 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Richard Strauss : Allerseelen (Es) (Acht Lieder aus letzte Blätter op. 10) Giacomo Puccini : Che gelida manina (La Bohème) Sergey Rachmaninov : Ne poy, krasavitsa, pri mne (Oh, never sing to me again) (Six songs op. 4) Charles Gounod : Quel trouble - Salut, demeure chaste et pure (Faust) Giuseppe Verdi : Ingemisco (Requiem) Solist : Seung Jick Kim Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Finale 2014 : Sheva Tehoval
Zaterdag 31 mei 2014 Paleis voor Schone Kunsten/Henry Le Boeuf-zaal Gaetano Donizetti : Quel guardo il cavaliere - So anch'io la virtù magica (Don Pasquale) Georg Friedrich Haendel : E pur così in un giorno - Piangerò la sorte mia (Giulio Cesare) Charles Gounod : Ah, je veux vivre (Roméo et Juliette) Antonín Dvorák : Mesícku na nebi hlubokém (Rusalka) Gioachino Rossini : Una voce poco fà (F) (Il Barbiere di Siviglia) Solist : Sheva Tehoval Orkest : Symfonieorkest van de Munt Dirigent : Roland Böer
De detailpagina bekijken
Audio
Finale 2014 : Chiara Skerath
Antonín Dvorák : Měsíčku na nebi hlubokém (Rusalka)
Finale 2014 : Chiara Skerath
Benjamin Britten : Villes - Phrases - Antique (Les Illuminations op. 18)
Finale 2014 : Chiara Skerath
Giacomo Puccini : Sì, mi chiamano Mimì (La Bohème)
Finale 2014 : Chiara Skerath
Johannes Brahms : Ihr habt nun Traurigkeit (Ein deutsches Requiem op. 45)
Finale 2014 : Daniela Gerstenmeyer
Felix Mendelssohn : Höre, Israël (Elias op. 70)
Finale 2014 : Daniela Gerstenmeyer
Georg Friedrich Haendel : E pur così in un giorno - Piangerò la sorte mia (Giulio Cesare)
Finale 2014 : Daniela Gerstenmeyer
Johann Sebastian Bach : Zerfliesse mein Herze (Johannes Passion BWV 245)
Finale 2014 : Daniela Gerstenmeyer
Johannes Brahms : Ihr habt nun Traurigkeit (Ein deutsches Requiem op. 45)
Finale 2014 : Daniela Gerstenmeyer
Wolfgang Amadeus Mozart : Ach, ich fühl's (Die Zauberflöte)
Finale 2014 : Emoke Baráth
Antonín Dvorák : Měsíčku na nebi hlubokém (Rusalka)
Finale 2014 : Emoke Baráth
Georg Friedrich Haendel : Blest be the pow'r - Oh ! Had I Jubal's lyre (Joshua)
Finale 2014 : Emoke Baráth
Igor Stravinsky : No word from Tom - Quietly night - I go, I go to him (The Rake's Progress)
Finale 2014 : Emoke Baráth
Robert Schumann : Verstossen ! Verschlossen aufs neu das Goldportal (Das Paradies und die Peri)
Finale 2014 : Emoke Baráth
Wolfgang Amadeus Mozart : Quando avran fine omai - Padre, germani, addio ! (Idomeneo)
Finale 2014 : Hansung Yoo
Charles Gounod : Oh sainte médaille - Avant de quitter ces lieux (Faust)
Finale 2014 : Hansung Yoo
Gioachino Rossini : Largo al factotum della città (Il Barbiere di Siviglia)
Finale 2014 : Hansung Yoo
Gustav Mahler : Ich hab'ein glühend Messer (Lieder eines fahrenden Gesellen)
Finale 2014 : Hansung Yoo
Johann Sebastian Bach : Grosser Herr und starker König (Weihnachts Oratorium BWV 248)
Finale 2014 : Hansung Yoo
Maurice Ravel : Chanson à boire (Don Quichotte à Dulcinée)
Finale 2014 : Hansung Yoo
Pyotr Tchaikovsky : Vy tak pechalny - Ya vas lioubliou (Pikovaya dama (The Dame of Spades))
Finale 2014 : Hyesang Park
Giuseppe Verdi : È strano – Ah, fors’è lui – Follie ! Follie ! – Sempre libera (La Traviata)
Finale 2014 : Hyesang Park
Jules Massenet : Suis-je gentille ainsi ? - Je marche sur tous les chemins - Obéissons - Profitons bien de la jeunesse (Manon)
Finale 2014 : Hyesang Park
Richard Strauss : Ständchen (Sechs Lieder op. 17)
Finale 2014 : Hyesang Park
Vincenzo Bellini : Care Compagne, teneri amici - Come per me sereno - Sovra il sen la man mi posa (La Sonnambula)
Finale 2014 : Jodie Devos
Gaetano Donizetti : Ah tardai troppo - O luce di quest'anima (Linda di Chamounix)
Finale 2014 : Jodie Devos
Joseph Haydn : Es bringe die Erde Gras hervor - Nun beut die Flur (Die Schöpfung Hob. XXI:2)
Finale 2014 : Jodie Devos
Leonard Bernstein : Glitter and be gay (Candide)
Finale 2014 : Jodie Devos
Richard Strauss : Amor (G) (Sechs Lieder op. 68)
Finale 2014 : Jodie Devos
Wolfgang Amadeus Mozart : Vorrei spiergarvi, oh Dio KV 418 (Concert Aria's)
Finale 2014 : Levente Páll
Charles Gounod : Le veau d'or (Faust)
Finale 2014 : Levente Páll
Georg Friedrich Haendel : For behold - The people that walked in darkness (Messiah)
Finale 2014 : Levente Páll
Giuseppe Verdi : Confutatis maledictis (Requiem)
Finale 2014 : Levente Páll
Pyotr Tchaikovsky : Liubvi vsie vozrasty pokorny (Evgeny Onegin)
Finale 2014 : Levente Páll
Wolfgang Amadeus Mozart : Madamina, il catalogo è questo (Don Giovanni)
Finale 2014 : Sarah Laulan
Benjamin Britten : Give him this orchid - Flowers bring to ev'ry year (The Rape of Lucretia)
Finale 2014 : Sarah Laulan
Georges Bizet : Quand je vous aimerai - L'amour est un oiseau rebelle (Carmen)
Finale 2014 : Sarah Laulan
Gioachino Rossini : Cruda sorte - Qua ci vuol disinvoltura (L'Italiana in Algeri)
Finale 2014 : Sarah Laulan
Gustav Mahler : Ich hab'ein glühend Messer (d) (Lieder eines fahrenden Gesellen)
Finale 2014 : Sarah Laulan
Modest Musorgsky : Lullaby (Kolobel'naya Pesnya ostrovky) (a) (Songs and Dances of Death)
Finale 2014 : Sarah Laulan
Richard Wagner : Höre mit Sinn (Götterdämmerung)
Finale 2014 : Seung Jick Kim
Charles Gounod : Quel trouble - Salut, demeure chaste et pure (Faust)
Finale 2014 : Seung Jick Kim
Giacomo Puccini : Che gelida manina (La Bohème)
Finale 2014 : Seung Jick Kim
Giuseppe Verdi : Ingemisco (Requiem)
Finale 2014 : Seung Jick Kim
Richard Strauss : Allerseelen (Acht Lieder aus letzte Blätter op. 10)
Finale 2014 : Seung Jick Kim
Sergey Rachmaninov : Ne poy, krasavitsa, pri mne (Oh, never sing to me again) (Six songs op. 4)
Finale 2014 : Yu Shao
Edouard Lalo : Puisqu'on ne peut fléchir - Vainement, ma bien aimée (Le Roi d'Ys)
Finale 2014 : Yu Shao
Joseph Haydn : Und Gott schuf den Menschen - Mit Würd und Hoheit angetan (Die Schöpfung Hob. XXI:2)
Finale 2014 : Yu Shao
Otto Nicolai : Horch, die Lerche singt im Hain (Die lustigen Weiber von Windsor)
Finale 2014 : Yu Shao
Pyotr Tchaikovsky : Kuda, kuda (Evgeny Onegin)
Finale 2014 : Yu Shao
Wolfgang Amadeus Mozart : Dies Bildnis ist bezaubernd schön (Die Zauberflöte)
Finale 2014 : Sheva Tehoval
Antonín Dvorák : Měsíčku na nebi hlubokém (Rusalka)
Finale 2014 : Sheva Tehoval
Charles Gounod : Ah, je veux vivre (Roméo et Juliette)
Finale 2014 : Sheva Tehoval
Gaetano Donizetti : Quel guardo il cavaliere - So anch'io la virtù magica (Don Pasquale)
Finale 2014 : Sheva Tehoval
Georg Friedrich Haendel : E pur così in un giorno - Piangerò la sorte mia (Giulio Cesare)
Finale 2014 : Sheva Tehoval
Gioachino Rossini : Una voce poco fà (Il Barbiere di Siviglia)
Finale 2014 : Sumi Hwang
Alban Berg : Die Nachtigall (7 frühe Lieder)
Finale 2014 : Sumi Hwang
Gaetano Donizetti : Quel guardo il cavaliere - So anch'io la virtù magica (Don Pasquale)
Finale 2014 : Sumi Hwang
Giacomo Puccini : Signore ascolta (Turandot)
Finale 2014 : Sumi Hwang
Gustave Charpentier : Depuis le jour (Louise)
Finale 2014 : Sumi Hwang
Richard Strauss : Im Abendrot (Vier letzte Lieder)
Shop
Français - Nederlands - English
In de website zoeken
Newsletter
Inloggen
Audio & video Viool 2019
Herbeluister of herbekijk de optredens van de kandidaten !
De cd's van de Wedstrijd
Online mediatheek
Audio, video's en foto's van 1951 tot 2019